“Na een jaar vol mondmaskers en maatregelen was iedereen heel enthousiast om op klasdag te gaan”

Vorig schooljaar kon de klasdag door corona niet doorgaan. Spijtig, want dit is de ideale manier om klasgenoten en leraren te leren kennen. Maar dit jaar is de klasdag terug van weggeweest.

Vorige week was het stiller dan anders op de campus van de eerste graad. De tweedejaars waren op klasdag vertrokken. Die dag stond volledig in het teken van samenwerken, elkaar aanmoedigen en plezier hebben. 

“Een klasdag brengt leerlingen en leerkrachten dichter bij elkaar.”

“Er werden tijdens de onthaaldagen al heel wat kennismakingsspelletjes gespeeld, maar een klasdag biedt toch die extra meerwaarde. Het brengt de leerlingen en leerkrachten dichter bij elkaar door spelletjes samen tot een goed eind te brengen. Dat is teamwork. Daarnaast zijn er ook gedurfde activiteiten waarbij ze elkaar en de leerkrachten moeten aanmoedigen om eventuele angsten te overwinnen”, aldus Jessica Peeters, leerkracht op onze school en organisator van de klasdag.

Ook leerling Oscar Van Goethem vond de klasdag een echte meerwaarde voor de klassfeer: “Tijdens de klasdag hebben we vele opdrachten gedaan. Iedereen vond andere opdrachten leuk. Persoonlijk vond ik het spel ‘boszeeslag’ het leukst, omdat er veel adrenaline door je lichaam stroomt tijdens dit spel. Maar ook omdat het heel competitief is. Nu corona al anderhalf jaar in ons leven is, voelde het toch raar om met de hele klas op uitstap te gaan. Tijdens de uitstap heb je de kans om elkaar beter en op een andere manier te leren kennen. Ik ontdekte bijvoorbeeld dat er vele medeleerlingen speciale talenten hebben, zoals goed kunnen hoelahoepen. Door meer te leren over én van elkaar vormt onze groep een hechtere band.”

Hoe ervaarden de leerlingen het om voor het eerst terug op uitstap te gaan?

“Iedereen heeft elkaar beter leren kennen, mede door de activiteiten. Het was even wennen dat we terug een klasuitstap mochten doen vanwege corona, maar desondanks hebben we die dag erg veel plezier gemaakt.” Olivia Hebbinckuys

Na een jaar vol mondmaskers en maatregelen was iedereen heel enthousiast om op klasdag te gaan.

“Het was best raar om weer op uitstap te gaan. Na een jaar vol mondmaskers en maatregelen was iedereen heel enthousiast om op klasdag te gaan. Je leerde elkaar beter kennen aan de hand van spelletjes en workshops. Er werd veel gelachen en gezongen. Dat maakte de dag nog leuker. Je doet eens iets anders dan formules en talen leren. Het was een zeer fijne dag met leuke activiteiten.” Floor Van Kelst 

“Voor eventjes was ik de pandemie sinds lange tijd vergeten. We hielden uiteraard wel nog afstand, maar omdat we buiten waren mochten onze mondmaskers af. Wat leuk en raar tegelijkertijd om iedereen voor het eerst zonder mondmasker te zien!”Khadija Azmani

Wij kijken alvast uit naar de klasdag van volgend schooljaar!