Aanmelden en Inschrijven schooljaar 2022-2023

BASISSCHOOL

INFORMATIE VOOR OUDERS VAN LEERLINGEN VAN ONZE DERDE KLEUTERKLAS

De leerlingen van onze derde kleuterklas stromen automatisch door naar ons eerste leerjaar. Ouders van deze kinderen moeten dus niet aanmelden of inschrijven.

INFORMATIE VOOR OUDERS DIE EEN DOCHTER OF ZOON WENSEN IN TE SCHRIJVEN EN AL 1 KIND OF MEERDERE KINDEREN IN ONZE KLEUTER- OF LAGERE SCHOOL HEBBEN

Wenst u uw dochter of zoon in te schrijven én heeft u al kinderen in onze kleuter- of lagere school, dan moet u deze 3 stappen doorlopen:

1/ U meldt aan via https://meldjeaanbasis.antwerpen.be/ tijdens de voorrangsperiode: vanaf dinsdag 25 januari 2022 van 09.30 uur tot en met donderdag 10 februari 2022 tot 17.00 uur.

2/ Op 21 februari 2022 ontvangt u een e-mail met bevestiging in het postvak op meldjeaan. Vervolgens maakt u een afspraak met het schoolsecretariaat via 03 201 48 80 (vraag naar Hilde De Weerd) om uw kind in te schrijven.

3/ U komt de afspraak na en schrijft uw kind uiterlijk op dinsdag 24 mei 2022 in op onze school. Nu is uw plaats officieel gegarandeerd!

INFORMATIE VOOR OUDERS DIE EEN DOCHTER OF ZOON WENSEN IN TE SCHRIJVEN EN GEEN KINDEREN IN ONZE KLEUTER- OF LAGERE SCHOOL HEBBEN

Wenst u kennis te maken met onze school dan bent u welkom op onze infodag op zaterdag 19 februari 2022. (Kasteelpleinstraat 31, van 10.00 tot 17.00 uur doorlopend).

Wenst u een dochter of zoon in te schrijven en heeft u geen kind in onze school, dan moet u deze 3 stappen doorlopen:

1/ U meldt aan via https://meldjeaanbasis.antwerpen.be/ vanaf maandag 7 maart 2022 van 9.30 uur tot en met donderdag 31 maart 2022 tot 17.00 uur. Het tijdstip van aanmelden binnen deze periode speelt geen rol. Om meer kans te hebben op een plaats, noteert u onze school op 1!

2/ Op donderdag 28 april 2022 ontvangt u een e-mail met bevestiging of weigering in het postvak op meldjeaan. In geval van bevestiging maakt u tussen 2 en 5 mei 2022 een afspraak met het schoolsecretariaat via 03 201 48 80 (vraag naar Hilde De Weerd) om uw kind in te schrijven.

3/ U komt de afspraak na en schrijft uw kind in op onze school. Nu is de plaats officieel gegarandeerd!

VRIJE INSCHRIJVINGEN
Op 2 juni starten de vrije inschrijvingen voor die klassen waar er nog een plaatsje is.

Opmerking1: Alle kinderen geboren in 2020 kunnen dit jaar voor het eerst aangemeld worden, óók de kinderen die geboren zijn tussen 18 november 2020 en 31 december 2020, ook al kunnen ze pas op 1 september 2023 effectief naar school. Meld ook in dit laatste geval nu al aan.

Opmerking 2: Het tijdstip waarop u uw kind aanmeldt, is niet van belang. U kan uw kind dus zonder tijdsdruk aanmelden. U moet uw kind wel aanmelden binnen de aangegeven periodes. Tijdens deze aanmeldingsperiodes kan u ook altijd uw gegevens aanpassen.

SECUNDAIRE SCHOOL

Kom je naar het eerste jaar?
Op zaterdag 19 februari 2022 organiseren we in onze campus Amerikalei (Amerikalei 32 te Antwerpen) een infodag. De concrete invulling is afhankelijk van de evolutie van de corona-maatregelen. Up-to-date info vind je hier.

Voor het schooljaar 2022-2023 werken alle scholen in Antwerpen opnieuw met het centraal aanmeldregister Meldjeaan.

Hoe verloopt de inschrijving?

Van dinsdag 8 maart 2022 (om 9.30 uur) tot dinsdag 29 maart 2022
(om 17.00 uur) kunnen leerlingen zich aanmelden via https://meldjeaansecundair.antwerpen.be. Het tijdstip van aanmelden binnen deze periode speelt geen rol.

Opgelet: De leerlingen van ons zesde leerjaar stromen NIET automatisch door naar het eerste jaar secundair. Ook zij moeten de algemene aanmeldprocedure volgen. Wie al wél een broer of zus in het secundair onderwijs van onze school heeft, krijgt voorrang. Er is geen aparte aanmeldingsperiode.

De criteria die de toewijzing bepalen zijn voorkeur (welke school je op nummer 1 zet bij je voorkeurscholen) en toeval.

De communicatie over de toewijzing gebeurt op donderdag 21 april 2022. Met het ticket dat je dan krijgt, kan je je in de toegewezen school inschrijven. Dit moet gebeuren tussen zaterdag 23 april en vrijdag 20 mei 2022.

Wil je inschrijven in het 2de tot en met 7de jaar?

Je kan je aanmelden vanaf maandag 25 april 2022 via deze link: https://forms.office.com/r/6PXreYGQEX