Aanmelden en Inschrijven schooljaar 2023-2024

BASISSCHOOL


INFORMATIE VOOR OUDERS DIE EEN DOCHTER OF ZOON WENSEN IN TE SCHRIJVEN EN GEEN KINDEREN IN ONZE KLEUTER- OF LAGERE SCHOOL HEBBEN

Wenst u kennis te maken met onze school dan bent u welkom op onze infodag op zaterdag 11 februari 2023.

U kan zich inschrijven voor de infodag via deze link:

Wenst u een dochter of zoon in te schrijven en heeft u geen kind in onze school, dan moet u deze 3 stappen doorlopen:

1/ U meldt aan via  https://meldjeaanbasis.antwerpen.be/  vanaf dinsdag 28 februari 2023 van 9.30 uur tot en met dinsdag 21 maart 2023 tot 17.00 uur. Het tijdstip van aanmelden binnen deze periode speelt geen rol. Om meer kans te hebben op een plaats, noteert u onze school op 1!

2/ Op vrijdag 21 april 2023 ontvangt u een e-mail met bevestiging of weigering in het postvak op meldjeaan. In geval van bevestiging maakt u tussen 24 april en 15 mei 2023 een afspraak met het schoolsecretariaat via 03 201 48 80 (vraag naar Hilde De Weerd) om uw kind in te schrijven.

3/ U komt de afspraak na en schrijft uw kind in op onze school. Nu is de plaats officieel gegarandeerd!

VRIJE INSCHRIJVINGEN

Op dinsdag 23 mei 2023 starten de vrije inschrijvingen voor die klassen waar er nog een plaatsje is.

Opmerking1: Alle kinderen geboren in 2021 kunnen dit jaar voor het eerst aangemeld worden, óók de kinderen die geboren zijn tussen 18 november 2021 en 31 december 2021, ook al kunnen ze pas op 1 september 2024 effectief naar school. Meld ook in dit laatste geval nu al aan.


Opmerking 2: Het tijdstip waarop u uw kind aanmeldt, is niet van belang. U kan uw kind dus zonder tijdsdruk aanmelden. U moet uw kind wel aanmelden binnen de aangegeven periodes. Tijdens deze aanmeldingsperiodes kan u ook altijd uw gegevens aanpassen.

INFORMATIE VOOR OUDERS VAN LEERLINGEN VAN ONZE DERDE KLEUTERKLAS

De leerlingen van onze derde kleuterklas stromen automatisch door naar ons eerste leerjaar. Ouders van deze kinderen moeten dus niet aanmelden of inschrijven.

INFORMATIE VOOR OUDERS DIE EEN DOCHTER OF ZOON WENSEN IN TE SCHRIJVEN EN AL 1 KIND OF MEERDERE KINDEREN IN ONZE KLEUTER- OF LAGERE SCHOOL HEBBEN

Wenst u uw dochter of zoon in te schrijven én heeft u al kinderen in onze kleuter- of lagere school, dan moet u deze 3 stappen doorlopen:


1/ U meldt aan via https://meldjeaanbasis.antwerpen.be/ tijdens de voorrangsperiode: vanaf woensdag 18 januari 2023 van 09.30 uur tot en met vrijdag 3 februari 2023 tot 17.00 uur.


2/ Op 14 februari 2023 ontvangt u een e-mail met bevestiging in het postvak op meldjeaan. Vervolgens maakt u een afspraak met het schoolsecretariaat via 03 201 48 80 (vraag naar Hilde De Weerd) om uw kind in te schrijven.

3/ U komt de afspraak na en schrijft uw kind uiterlijk op dinsdag 21 maart 2023 in op onze school. Nu is uw plaats officieel gegarandeerd!

SECUNDAIRE SCHOOL


Kom je naar het eerste jaar?

Op zaterdag 11 maart 2023 organiseren we in onze campus Amerikalei (Amerikalei 32 te Antwerpen) een infodag. De deuren van de school staan open tussen 10.00 uur en 16.00 uur voor een kennismaking met de infrastructuur en de schoolwerking en toelichting door leerlingen en leerkrachten. Een afspraak maken is niet nodig.

Voor het schooljaar 2023-2024 werken alle scholen in Antwerpen met het centraal aanmeldregister Meldjeaan.

Hoe verloopt de inschrijving?

Van maandag 27 maart 2023 (vanaf 9.30 uur) tot vrijdag 21 april 2023 (17 uur) kunnen leerlingen zich aanmelden via https://meldjeaansecundair.antwerpen.be . Het tijdstip van aanmelden binnen deze periode speelt geen rol.

Opgelet: leerlingen van ons zesde leerjaar stromen NIET automatisch door naar het eerste jaar secundair. Ook zij moeten de algemene aanmeldprocedure volgen. Wie al wél een broer of zus in het secundair onderwijs van onze school heeft, krijgt voorrang. Er is geen aparte aanmeldingsperiode voor inschrijvingen met voorrang.

De criteria die de toewijzing bepalen zijn voorkeur (welke school je op nummer 1 zet bij je voorkeurscholen) en toeval.

De communicatie over de toewijzing gebeurt op donderdag 11 mei 2023. Met het ticket dat je dan krijgt, kan je je in de toegewezen school inschrijven. Dit moet gebeuren tussen dinsdag 16 mei 2023 en maandag 12 juni 2023. De school contacteert de ouders om een afspraak te maken in deze periode.

Wil je inschrijven in het 2de tot en met 7de jaar?

De inschrijvingen voor schooljaar 2023-2024 worden binnenkort geopend.